logo

Przedszkole nr 117 w Poznaniu

godlo

O Przedszkolu

Nasze przedszkole nr 117 jest placówką oświatowo- wychowawczą prowadzoną przez Urząd Miasta Poznania. Znajdujemy się na osiedlu Piastowskim 105 tuż obok XIV Liceum Ogólnokształcącego i Osiedlowego Domu Kultury „Na Skarpie”. 

Przedszkole położone jest w ładnej, nadwarciańskiej okolicy. Posiadamy piękny, duży ogród z dala od zgiełku i hałasu miasta, w którym dzieci spędzają czas bawiąc się na świeżym powietrzu. Wykorzystując położenie przedszkola korzystamy często ze spacerów nad Wartą. Nasze przedszkole czynne jest codziennie od godziny 6.00-17.00. W naszym przedszkolu istnieje 5 grup:

3-latki „Motyle”
3 i 4-latki „Świerszcze”
4 i 5-latki „Bąki”
5 i 6-latki „Biedronki”
6-latki „Pszczółki”

Dzieci mogą korzystać z dodatkowych zajęć takich jak: rytmika, taniec, język angielski, gimnastyka korekcyjna, religia, judo, piłka nożna, robotyka. W miarę potrzeb naszych wychowanków organizowane są również zajęcia logopedyczne i spotkania z psychologiem. Posiadamy duże i przestrzenne sale, rozległy i ogrodzony ogród. W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna oraz zgrany zespół obsługowo – administracyjny.

Skip to content